07.05. 2014 Ukraina parlamendisaadik: e-riigi ülesehitamine on korruptsioonivaba riigi alus

Eestis viibiva Ukraina parlamendi saadiku Olga Bielkova hinnangul on viimaste Ukraina sündmuste valguses äärmiselt oluline e-riigi kiire juurutamine Ukrainas. Kohtumisel Euroopa Parlamendi saadiku Tunne Kelamiga rõhutas Bielkova, et Eesti on neile selles valdkonnas peamiseks eeskujuks.„Viimaste kuude sündmused näitavad ilmekalt, kui oluline on aus ja läbipaistev riigiavalitsemine. Esmalt Krimmis ja nüüd Ida-Ukrainas toimunu sai alguse riigiaparaadis vohanud massiivsest korruptsioonist. Toimiva e-riigi ülesehitamine on Ukraina korruptsioonivabaks muutmise eeltingimus,” ütles Bielkova. Tema sõnul on Eesti selles parimaid eeskujusid, kelle järgi joonduda. Lisaks rõhutas Bielkova küberkaitse valdkonna arendamise vajadust kogu Euroopa Liidus ja selle naaberriikides.

Bielkovaga kohtunud Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam, kelle koostatud küberjulgeoleku ja -kaitse raporti võttis Euroopa Parlament vastu 2012. aastal, lisas kohtumist kommenteerides omalt poolt, et suur osa tänastest sõdadest peetakse inforuumis, mistõttu on äärmiselt oluline tegeleda Euroopa ühise küberkaitsevõimekuse arendamisega. Kelam tutvustas Bielkovale ka enda algatust Stop Putin's Corruption, millega Bielkova liitus.

Ukraina partei UDAR rahvasaadik Olga Bielkova on lõpetanud Harvardi ülikooli, juhtinud Viktor Pinchuki rahvusvahelisi programme, JCI Ukrainat ning EastLabsi inkubaatorit. Ukraina parlamendis tegeleb ta elektrooniliste lahenduste kasutuselevõtuks vajaliku seadusandluse arendamise ja väljatöötamisega.