29.04. 2013 Tunne Kelam veedab päeva Viljandimaal

30. aprillil viibib Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam Viljandimaal, kus kohtub kohalike kooliõpilaste ja omavalitsustegelastega, külastab AS Textuuri ning esineb ettekandega Viljandimaa Omavalitsuste Liidu vanemate kogu istungil Paistu Rahvamajas.

Tunne Kelami sõnul on tema jaoks kõige olulisem kuulda erinevatest Eestimaa paikadest kohalike elanike arvamust selle kohta, kuidas mõjutab Euroopa Parlamendis toimuv Eesti igapäevaelu.

“Eestlased tajuvad sageli Euroopa Liidus toimuvat kui midagi välispoliitilist, kauget, meisse vähe puutuvat ja meie poolt mõjutamatut. Tegelikkus on hoopis vastupidine ja sellele püüangi oma kohtumise käigus kõige rohkem keskenduda,” ütleb Kelam.

Kell 12:00 esineb Tunne Kelam Karksi-Nuia August Kitzbergi nimeline Gümnaasiumis, kus koolirahvale ja vanemate klasside õpilastele ettekandega Eesti riiklusest ja tööst Euroopa Parlamendis.

“Kohalike kooliõpilastega kohtumisest on kujunenud minu maakonnapäevadega kaasnev meeldiv traditsioon – õpilased üllatavad mind ikka ja jälle oma asjatundlike ja konstruktiivselt kriitiliste mõtetega Eesti inimeste ja ühiskonna teemadel,” nendib Kelam.

Pärast kooli esineb Tunne Kelam ettekandega Viljandimaa Omavalitsuste Liidu vanemate kogu liikmetele, kohtub omavalitsusjuhtide, maavanema Lembit Kruuse ja põllumajandusminister Helir-Valdor Seedriga.  Arutletakse selle üle, millistes küsimustes on Euroopa Parlamendi abi Viljandimaa linnade ja valdade arengus vajalik ja võimalik.