11.07. 2016 Tunne Kelam osaleb USA-s kõrgetasemelisel konverentsil

Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam viibib esmaspäevast reedeni Washingtonis Euroopa ja USA mõttekodade korraldatud konverentsil, mille keskmes on Atlandi-ülesed suhted, migratsioon,  võitlus terrorismiga ning suhtumine Venemaasse.


„Praegu on ülim hetk saavutada tõhus koostöö Euroopa ning USA paremjõudude vahel. Brexiti negatiivsete mõjude laienemist on võimalik neutraliseerida üksnes konkreetsete sammudega, millega nii lühemas kui pikemas perspektiivis suudame usaldusväärselt lahendada migratsiooni, julgeoleku- ja identiteedikriisi tekitatud ohud,“ ütles Tunne Kelam. 

Euroopa Rahvapartei fraktsiooni liikmete delegatsioon kohtub  USA potentsiaalsete presidendikandidaatide esindajatega ning külastab Pentagoni.  Konverentsi ja kohtumiste raames arutavad USA Kongressi liikmed, juhtivad julgeolekueksperdid ning Euroopa Parlamendi liikmed transatlantilise julgeoleku tulevikku.

Konverentsi ja kohtumisi  korraldavad Euroopa Ideede Võrgustik (EIN), Vabariiklaste Rahvusvaheline Instituut (IRI) Martensi Keskus ning USA konservatiivne mõttekoda Hudsoni instituut.

Tunne Kelam on Euroopa Parlamendi USA delegatsiooni liige ning kuulub Euroopa Parlamendi väliskomisjoni ning julgeoleku- ja kaitse allkomisjoni.