03.02. 2013 Tallinnas räägitakse Euroopa hingest

Järgmise nädala reedel, 8. veebruaril toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents „EUROOPA HING – Euroopa põhiväärtused ning nende roll kriisist väljumisel”.


Teadlased, poliitikud ja ajakirjanikud Eestist, Hollandist, Itaaliast ja Saksamaalt arutlevad Euroopa väärtustes, lähtudes nii sotsiaalsest, majanduslikust kui ka poliitilisest vaatepunktist. 

Peaesineja on Konrad Adenaueri Fondi esimees, endine Euroopa Parlamendi president, Euroopa Parlamendi liige dr. Hans-Gert Pöttering, rääkides teemal "Väärtused, poliitika ja majandus - Euroopalik lähenemine".

Ettekannetega esinevad ja arutelus osalevad: Jaak Aaviksoo, Anton Giulio de´Robertis, Jeff Fountain, Roland Freudenstein, Hubertus Hoffmann, Henrik Hololei, Philippe Jourdan, Evelyn Kaldoja, Tunne Kelam, Ülle Madise, Andres Põder, Urmas Reinsalu, Luule Sakkeus, Thomas Schneider, Margus Tsahkna, Umberto Vattani ja Trivimi Velliste.

Europarlamendi saadiku Tunne Kelami sõnul on Euroopas vältav rahanduskriis enamiku analüütikute arvates võrsunud pikka aega süvenenud väärtuste kriisist. Sellest lähtudes võib teha järelduse, et majandus ja pehmed väärtused on tihedalt seotud.

"21 aasta eest, vahetult pärast Maastrichti lepingu sõlmist, kutsus tookordne Euroopa Komisjoni president Jacques Delors üles otsima Euroopa hinge – seda, mis meid ühendab vaimselt, moraalselt ja kultuuriliselt - reede toimuv konverents püüab sellele omalt poolt vastust leida," ütles Kelam. 

Konverentsi korraldavad Tunne Kelam, koolituskeskus Pro Patria, Konrad Adenaueri Fond ja Robert Schumani Fond. 

Mõttevahetus toimub reedel, 8. veebruaril Tallinnas Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses ja algab kell 10:00. 

Lisainfo: 

Kaja Villem

Tunne Kelami esindaja Eestis

5345 8901