06.04. 2011 Näitus "Marje Sink 100 - otsides taevast" Georg Otsa Muusikakoolis

Neljapäeval, 7. aprillil  kell 17.00 avatakse Georg Otsa Muusikakoolis näitus "Marje Sink 100 – otsides taevast“. Muusikakooli õpetajate Raili Sule ja Maia Lilje kõrval saab sõna helilooja poeg, praegune Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam.

“Marje Sink oli esimene kompositsioonialase hariduse saanud eesti naishelilooja, kelle looming suruti õige varsti pärast 1938.a. Artur Kapi käe all lõpetamist pooleldi põranda alla," ütles Tunne Kelam. "Keeldunud täitmast okupatsioonivõimude tellimustöid ja jäädes truuks kristlikele veendumustele, heideti Marje Sink Heliloojate Liidust välja ning tal puudusid järgneva 30 aasta jooksul võimalused oma heliloomingu avalikustamiseks.


Käesolev näitus, mida eksponeeriti 2010. a. lõpus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, aitab Eesti noortel muusikutel tutvuda pikkadeks aastateks unustusse jäänud heliloojaga, kes vaatamata raskustele säilitas erksa loominguvõime, organiseeris arvukaid koore ja kasvatas kümneid soliste.


18. oktoobril möödus 100 aastat helilooja, koorijuhi, laulja ja pedagoogi Marje Sink'i (1910 - 1979) sünnist. Oikumeenilise inimesena oligi ta kõikjal oodatud ja oma muusikat kirjutas ta tavaliselt paikkonna esitajaid silmas pidades. Tema loomingupagasisse kuulub ligi tuhat helitööd – kantaadid “Pärast Kolgatat”, “Tühjus”, “Kadunud poeg”, “Pea vastu, usklik!”, Psalm 37 ja Psalm 90, soolo-, ansambli- ja koorilaulud, klaveri- ja viiulipalad.


Ekspositsioon koosneb kolmekümne kaheksast pildist, sealhulgas  fotod, tekstid, reprod ja plakat. Näituse kuraator on Erkki Juhandi, teostus Ülar Linnuste.


Näitus "Marje Sink 100 – otsides taevast“ on Georg Otsa Muusikakoolis üleval mai lõpuni.