03.11. 2011 Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis on avatud näitus "Marje Sink 100 – otsides taevast“.

18. oktoobril 2010 möödus 100 aastat helilooja, koorijuhi, laulja ja pedagoogi Marje Sink'i (1910 - 1979) sünnist. Oikumeenilise inimesena oli ta kõikjal oodatud. Oma muusikat kirjutas ta tavaliselt pidades silmas paikkonna esitajaid.

“Marje Sink oli esimene kompositsioonialase hariduse saanud eesti naishelilooja, kelle looming suruti õige varsti pärast 1938.a. Artur Kapi käe all lõpetamist pooleldi põranda alla," ütles Tunne Kelam. "Keeldunud täitmast okupatsioonivõimude tellimustöid ja jäädes truuks kristlikele veendumustele, heideti Marje Sink Heliloojate Liidust välja ning tal puudusid järgneva 30 aasta jooksul võimalused oma heliloomingu avalikustamiseks.“


Näitus tutvustab Eesti noortele muusikutele pikkadeks aastateks unustusse jäänud heliloojat, kes vaatamata raskustele säilitas erksa loominguvõime, organiseeris arvukaid koore ja kasvatas kümneid soliste. Ekspositsioon koosneb kolmekümne kaheksast pildist, sealhulgas  fotod, tekstid, reprod ja plakat. Näituse kuraator on Erkki Juhandi, teostus Ülar Linnuste.

Näitus "Marje Sink 100 – otsides taevast“ on Heino Elleri Muusikakoolis üleval aasta lõpuni.