11.01. 2012 Tunne Kelam külastab Ida-Virumaad

Reedel, 13. jaanuaril kohtub Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam Ida-Virumaal kohalike õpilaste ja omavalitsustegelastega, et neile rääkida Euroopa Liidus toimuvast.

Kell 11 kõneleb Tunne Kelam Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi koolirahvale ja vanemate klasside õpilastele Eesti riiklusest ja oma tööst Euroopa Parlamendis.


Pärast kohtumisi Kohtla-Järve Järvel külastab Tunne Kelam Mäetaguse valda ja Ida-Virumaal ainsat peresüsteemil töötavat lastekodu Kiiklas. Teda saadavad vallavanem Aivar Surva, volikogu esimees Veljo Kingsep ja MTÜ Avatud Värav projektijuht Marie Edala. Keskendutakse arenguperspektiividele ning Euroopa Parlamendi abi vajalikkusele ja võimalikkusele.


Visiidi lõpetuseks kell 16.00 kohtub Tunne Kelam huvilistega Jõhvi Linnagaleriis personaalse fotonäituse “33 vaadet – Euroopa Parlament seest ja väljast” raames. 


Eksponeeritud on 33 aktuaal-sotsiaalset fotot Euroopa Parlamendi rajatistest, sündmustest ja inimestest. Kaadrid on jäädvustatud 2007. aasta sügisest 2008. aasta kevadeni Brüsselis ja Strasbourgis. Käesolev fotonäitus on esimene, mis annab Eesti vaatajale võimaluse tutvuda maailma suurima demokraatliku parlamendiga ühe selle liikme pilgu läbi. 


Kelami sõnul on tema jaoks kõige olulisem kuulda erinevatest Eestimaa paikadest kohalike elanike arvamust selle kohta, kuidas mõjutab Euroopa Parlamendis toimuv Eesti igapäevaelu. Tema hinnangul tajuvad eestlased sageli Euroopa Liidus toimuvat kui midagi välispoliitilist, kauget, meisse vähe puutuvat ja meie poolt mõjutamatut. Tegelikkus on hoopis vastupidine ja sellele püüabki ta kohtumiste käigus kõige rohkem keskenduda.


“Kohalike kooliõpilastega kohtumisest on kujunenud minu maakonnapäevadega kaasnev meeldiv traditsioon – õpilased üllatavad mind ikka ja jälle oma asjatundlike ja konstruktiivselt kriitiliste mõtetega Eesti inimeste ja ühiskonna teemadel,” ütleb Kelam.

 

Lisainfo: Kaja Villem, Tunne Kelami esindaja Eestis, 5345 8901