29.01. 2014 Euroopa Parlamendis toimus teist korda Euroopa noorte talunike kongress

Üle 300 noore talupidaja 19 Euroopa Liidu liikmesriigist vahetasid kogemusi ja tutvustasid oma edulugusid täna Brüsselis, Euroopa Parlamendis toimuval Euroopa noorte talunike kongressil.

Kongressi toetas Euroopa Rahvapartei fraktsioon Euroopa Parlamendis.  Eesti delegatsiooni patroon oli Tunne Kelam, kuueliikmelist delegatsiooni juhtis Eesti Noortalunike Liidu juhatuse esimees Ivo Eenpalu.   Kongressil osalejaid tervitas ka Euroopa Rahvapartei esimees Joseph Daul, kes ise on põllumees Strasbourgi lähistelt ning omaaegne Prantsuse lihatootjate liidu esimees.

Tunne Kelami sõnul oli noorte talunike kongress innustav ning sisukas üritus. „ See pakkus harukordset võimalust jagada üle-Euroopalises mastaabis kogemusi, probleeme ning värskeid ideesid.  Eesti noortalunike delegatsioon esindas mitmekesisust ning küpset taset.  Kuulasin uhkustundega Martin Repinski ettekannet ning olen veendunud, et järgmisel korral võivad nad tõusta tõsiste auhinnataotlejate gruppi.   Eesti noortalunikud tõendavad, et sihikindlate ja uutele lahendustele avatud ettevõtjate jaoks pole ületamatuid probleeme.  Meie kohus Eestis ja Brüsselis on neid enam toetada, saavutada bürokraatia lihtsustamist ning kohaliku eripära paindlikumat arvestamist.“

Esitletud projektide hulgast andis  žürii välja kolm peapreemiat: parimale talunikule, kõige jätkusuutlikumale ja kõige innovatiivsemale projektile. Võitjateks tulid vastavalt Hollandi, Ungari ning Hispaania esindajad.

 

Eestit esindanud noortalunik Martin Repinski  Rausvere külast Ida-Virumaalt tutvustas oma kitsefarmiprojekti ning pälvis kongressi diplomi. Repinski avaldas korraldajatele tänu suurepärase võimaluse eest oma projekti Euroopa tasemel tutvustada. Tema  sõnul oli väga meeldiv näha, kui palju on neid erinevaid noortalunikke, kes lihtsalt tegelevad oma lemmikasjaga ja on selle üle uhked. „Positiivne on näha Euroopa Liidu tasemel niivõrd jõulist toetust noortele põllumajandusettevõtjatele, „ ütles Repinski.


Eestit esindava delegatsiooni koosseisu kuulusid Karin Sepp, Egon Jürisson, Ivo Eenpalu, Jane Mättik,  Alar Oherd ja Martin Repinski.

 Lisatud foto