09.12. 2010 Kelam kuulutas välja koolinoorte esseekonkursi võitjad

Tunne Kelam tunnustas täna Euroopa Parlamendi Infobüroos toimunud pidulikul autasustamistseremoonial parimaid esseekonkursil “Kuidas saan muuta ümbritsevat paremaks?” osalenud noori.

Kolmandat korda toimunud gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste konkursi žürii kuulutas võitjateks Aleksandra Belitskaja Ahtme Gümnaasiumist, Jana Ekimova Narva Pähklimäe Gümnaasiumist ja Hele-Maria Taimla Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumist. 

Äramärkimist väärisid Silva Mägi Rakvere Ametikoolist ja Veera Jemelina Tallinna Õismäe Vene Lütseumist.


Konkursi lõppvooru pääsesid ka Aleksandr Missak Narva Soldino Gümnaasiumist, Dagmar Pasovs Miina Härma Gümnaasiumist, Helis Soe Luunja Keskkoolist, Valeria Velitska Tallinna Pae Gümnaasiumist ja Taaniel Stoitsev Türi Gümnaasiumist. Konkursile laekus kokku 45 esseed, neist 19 eesti ja 26 vene keeles.


Žürii esimehe, kirjaniku Arvo Valtoni sõnul erines tänavune konkurss eelmistest selle poolest, et lisaks vene koolidele osalesid ka eesti õpilased. Esseesid ühendas tänapäevatemaatika. "Kui otsida erinevusi, siis vene noorte kirjutistes oli rohkem üldistavat, eesti noorte arutelud olid seevastu konkreetsemad," lausus Valton.


Žürii liikme, ajakirjaniku Viktoria Ladõnskaja arvates oli käesoleval aastal üldine tase nii sisuliselt kui keeleliselt kõrgem. „Paljude tööde puhul on tuntav noorte endi sotsiaalne aktiivsus,“ tõdes Ladõnskaja.


Žüriisse kuulusid ka kirjanikud Jelena Skulskaja ja Mihkel Kaevats, Tartu Ülikooli professor Irina Külmoja ning Eesti Noorsootöö Keskuse nõunik Tarmo Kruusimäe. 


Paremad tööd avaldatakse Tunne Kelami ja Euroopa Parlamendi Infobüroo koduleheküljel. Esseekonkursi võitjad külastavad kevadel Tunne Kelami kutsel Euroopa Parlamenti Brüsselis.


Konkursi korraldaja, Euroopa Parlamendi saadiku Tunne Kelami sõnul oli esseekonkursi teema valitud teadlikult, sest Euroopa Liidu Nõukogu on otsustanud nimetada 2011. aasta Euroopa vabatahtliku tegevuse aastaks. "2010 aastal tähistati Eesti läbi aegade suurima kodanikualgatuse -  Kodanike Komiteede liikumise ja Eesti Kongressi kokkukutsumise 20. aastapäev," ütles Kelam.


Konkurss korraldati koostöös Euroopa Parlamendi Infobürooga, selle toimumist toetas Kodanikuühiskonna Sihtkapital.


Pildil Tunne Kelam ja žürii liikmed Jelena Skulskaja, Tarmo Kruusimäe, Arvo Valton ja Mihkel Kaevats koos lõppvooru jõudnud noortega. Paremalt kolmas üks võitjatest Hele-Maria Taimla. Suuremat fotot vaata siit.

Kõik ürituse fotod leiad galeriist. 

Loe žürii liikme Jelena Skulskaja mõtteid päast esseekonkurssi (vene keeles).

 

Lisainfo:

Kaja Villem
Tunne Kelami esindaja Eestis 
5345 8901