17.08. 2011 Esilinastub Jaan Kolbergi dokumentaalfilm 20. augustist

18. augustil tuleb Artises esilinastusele dokumentaalfilm „Kaks päeva augustis“, mis räägib kahest päevast 20 aastat tagasi, mil määrati Eesti rahva ja riigi saatus.


19. ja 20. august on paljudele meist veel elavalt meeles: tankid Tallinna tänavatel, pöörased sündmused Moskvas, pingsad ja pingeterohked töötunnid Toompeal. „Kas Eesti Vabariigi saatus oleks võinud minna ka kuidagi teisiti? Millega tegelikult riskiti ja mis tagas vabaduse, mida täna naudime?“ küsib režissöör filmis.


Erilist rolli mängisid selle kõige juures kaks vaprat ja tarka Eesti naist. Filmis meenutavad tollaseid meeleolusid ja pingeid Marju Lauristin, Liia Hänni, Mart Laar, Heino Kostabi, Enn Tarto, Toomas Hendrik Ilves, Tunne Kelam, Valdo Rumessen ja paljud teised.


Filmile on muusika kirjutanud helilooja ja dirigent Maarja Vardja. Filmi tootjaks on Stuudio Navona.


Kutsetega esilinastus toimub 18. augustil 2011 kell 18.30 kinos Artis, lisalinastused 19. augustil Märjamaa kinos ja 20. augustil Haapsalu Toomkirikus. Kõik Eesti koolid saavad kingituseks DVD.


Filmi valmimist on rahastanud Haridus- ja Teadusministeerium, Tunne Kelami Büroo, Robert Schumani Fond, Kaamos Kinnisvara OÜ, Elke Auto AS, Olympic Entertainment Group AS.


Lisateave

Agnes Pulk

Stuudio Navona

aboning@gmail.com

Tel + 372 56601 401