04.06. 2014 ERP fraktsioon alustas oma täisistungit solidaarsusavaldusega Hiina demokraatiale

Euroopa Rahvapartei (ERP) fraktsioon avaldas täna jätkuvat solidaarsust hiinlaste demokraatlikele püüdlustele, mis lämmatati 25 aastat tagasi Tiananmeni väljakul kommunistliku režiimi tankide poolt.


Fraktsiooni nimel esinenud  Tunne Kelam tõdes oma avalduses, et 25 aasta eest avanes  Hiinas võimalus demokraatiaks, pluralismiks ja reformideks. 

"Selle hiina noorte protestiliikumisega loodud võimaluse surusid maha kommunistliku režiimi relvajõud, kelle ohvrite arvu hinnatakse vähemasti kahele tuhandele,"  ütles Eesti esindaja ERP fraktsioonis. 

Kui  noorteliikumise potentsiaal oleks lahenenud positiivses suunas, poleks Hiinal täna probleeme ei interneti vabadusega, meelsusvangidega ega Tiibeti autonoomiaga, arvas Tunne Kelam.

Kelami sõnul kardavad Hiina kommunistlikud võimud tänini Tiananmeni rahvaalgatuse kordumist.

"Seda osutab võimude ülitundlikkus Tiananmeni mälestuse suhtes, katsed kustutada see mõiste internetist ning noore põlvkonna teadvusest," kinnitas Kelam.

"Kuid meie ei unusta seda, me ei kaota lootust, me ei tee allahindlust solidaarsuses. Kommunistliku diktatuuri alt vabanenud Euroopa rahvaste kogemus tõendab, et vabadus on jagamatu ning et ükski diktatuur ei jää kestma."

Euroopa Parlamendi suurim poliitiline fraktsioon mälestas üksmeelselt Tiananmeni ohvreid ning avaldas toetust neile, kes üritavad Hiinas demokraatiat edendada.

 

Lisainformatsioon: Tunne Kelami büroo, tel.: +32-228-47279

Liitu meiega: www.facebook.com/tukebro

Jälgi Twitteris:@EPP_EE