14.04. 2013 Eestist stardib ülemaailmne noorte üleskutse filmida ning jagada oma pere ja teiste rahvaste lugusid

Sihtasutus Unitas, EP saadiku Tunne Kelami büroo ja noorteühing Avatud Vabariik kuulutavad  järgmisel nädalal välja rahvusvahelise kampaania "Revolutsioon algab Sinu filmiga!", mille käigus kogutakse noortelt Eestist kuni Ameerikani haaravaid, isiklikke ja loomingulisi videolugusid.

Lood peaksid käsitlema raskeid inimõiguste rikkumisi minevikus või tänapäeval ning nende mõjusid, kas oma perekonna või kaugemate kogukondade näitel. Lisaks oodatakse noorte mõtteid inimsusevastaste kuritegude ennetamise kohta ja inspireerivaid lugusid kangelastest, kes julgesid mõelda ja tegutseda, kartmata minna võimudega vastuollu.

 
Parimad tööd tervest maailmast jõuavad järgmisel aastal suurele ekraanile. Saadetud videotest pannakse kokku täispikk dokumentaalfilm "World Memory Film", mis portreteerib inimsusevastaste kuritegude laastavat mõju ühiskonnale. Marianna Kaadi dokumentaalfilmis "Põranda all", kangastuvad lood kodanikujulgusest okupeeritud Eestis. Konkursi võitjad külastavad sel sügisel Tunne Kelami kutsel Euroopa Parlamenti Brüsselis.
 
"Koondades erineva kultuuritaustaga noori, keskendub projekt "Revolutsioon algab Sinu filmiga! " ühisosale, rõhutades inimlikkust ja empaatiat. Inimsusevastaste kuritegude ja kodanikujulgust puudutavate teemade käsitlemine videolugude kaudu on heaks täienduseks koolide ajaloo- ning ühiskonnaõpetuse programmidele ning toob noored lähemale ühiskonnaelu probleemide mõistmisele," kirjeldab projektijuht Sandra Vokk.

Esimesed filmiõpitoad toimuvad 13. aprillil Haljala Gümnaasiumis ja 15. aprillil Tallinna 21. Koolis. “Õpitubades saavad noored lähemalt uurida, mis on inimõigused, kuidas neid tavaelus ära tunda ning mida ise inimõiguste kaitseks ära teha. Koostöös MTÜga Kinobuss õpivad osalejad ise lühifilme tegema. Teemavalikuga suuname tähelepanu inimõiguste rikkumistele maailmas ja Eestis,“ selgitab projekti õppeprogrammi koordinaator Kadri Sikk.
 
Valminud videolood koondatakse ühtsesse World Memory Film Project andmebaasi, kust on igaühel neid võimalik vaadata. Eesti on rahvusvahelise World Memory Film Project'i pilootriik. Projektis löövad kaasa ka Okupatsioonide Muuseum, MTÜ Kinobuss, Balti Filmi- ja Meediakool ning arvukad rahvusvahelised organisatsioonid. Kampaaniat rahastavad Euroopa Noored Eesti Büroo, Centre for European Studies, Hasartmängumaksu Nõukogu, Põhjamaade Ministrite Nõukogu.
 
 Videolugude konkursis ning filmitegemise õpitubades osalemise kohta leiab täpsemat informatsiooni aadressilt www.sinufilm.ee või Facebooki ürituslehelt "Revolutsioon algab Sinu filmiga!"  
Kontaktisik:
Sergei Metlev
Noorteühing Avatud Vabariik
Projekti "Revolutsioon algab Sinu filmiga" kommunikatsioonijuht
sergei@or.ee
+ 372 53 359 639