16.09. 2010 Eelteade: Tunne Kelam esineb Budapestis ettekandega Kesk- ja Ida-Euroopa riikide demokraatlikust ümbersünnist ja moderniseerimisest

16.-18. septembril toimub Budapestis Euroopa Rahvapartei parlamendifraktsiooni suurüritus, mis on pühendatud Euroopa majanduskriisi ületamise abinõudele ning kavandab Euroopa poliitikate ümberkujundamist. Ürituse korraldab mõttekoda „Euroopa ideede võrgustik“.


Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam esineb suveülikoolis ettekandega Kesk- ja Ida-Euroopa riikide demokraatlikust ümbersünnist ja moderniseerimisest. Tema sõnul on Euroopa Rahvapartei kui Euroopa Liidu juhtiva politiilise jõu rolliks käivitada Euroopa Liidu  poliitikate ümberkujundamine. ”Budapesti kohtumine saadab sõnumi, et majanduskriisist tehakse põhimõttelised järeldused. See puudutab esmajoones töökohtade loomist ning ühiseid abinõusid vaesuse vastu seismisel,” ütles Eesti saadik.

 

Euroopa ideede võrgustik (European Ideas Network, EIN) on 2002. aastal asutatud mõttekoda, mis ühendab poliitikuid, ärimehi, teadlasi, mõttekodasi, ajakirjanikke, poliitilisi nõunikke ja väliseksperte ja koordineerib ühistegevust üle neljakümne riigi mõttekodade ja poliitiliste sihtasutustega Euroopa Liidus.

 

Teiste hulgas astuvad üles Euroopa Parlamendi president Jerzy Buzek, Euroopa Rahvapartei president Wilfried Martens, Euroopa Liidu eesistujamaa Belgia peaminister Yves Leterme, Ungari Vabariigi peaminister Viktor Orban ning mitmed ministrid ja riigisekretärid praeguses Ungari valitsuses.

Otseülekanne veebis algab täna kell 15.30

Link EIN suveülikooli programmile

Lisainformatsioon: Tunne Kelami büroo, tel: +32-473-485777