02.12. 2014 Tunne Kelami nädal 01.12.-05.12.2014

Detsembrikuu esimene nädal möödub Tunne Kelamile väga töiselt Euroopa Parlamendi komisjonide nädalal. Aset leiavad nii väliskomisjoni kui ka julgeoleku- ja kaitseallkomisjoni koosolekud.

Väliskomisjoni ette astusid esmaspäeval nii laienemisvolinik Johannes Hahn ning EL Kõrge Välisesindaja/Euroopa Komisjoni asepresident Federic Mogherini. Teisipäevasel koosolekul astusid väliskomisjoni ette Lääne-Balkani välisministrid ning pärastlõunasel koosolekul koos inimõiguste allkomisjoniga arutatakse olukorda Venemaal Mikhail Khodorkovskiga, kes on peakõnelejaks, kui Avatud Venemaa Liikumise esindaja.

Kolmapäevane julgeoleku- ja kaitseallkomisjoni koosolek toimub kahas Euroopa Parlamendi ja NATO assamblee koostöödelegatsiooniga.

Teisipäeva pärastlõunal leiab aset Timisoaris alguse saanud Rumeenia revolutsiooni tähistav konverents, mida korraldab Tunne Kelami hea kolleeg Laszlo Tökes, ning kus Tunne Kelam kõneleb Eesti sündmustest 1989. aastal.

Kolmapäeval kogunevad Euroopa Parlamendi Balti ja Soome põllumehed, et püüda tähelepanu meie piimasektori keerulisele olukorrale tänu sanktsioonidele.

Neljapäeval kohtub Tunne Kelam muu hulgas Esindamata Rahvaste Organisatsiooni esindajatega, et arutada olukorda Iraanis, Urmia järve piirkonnas.

Erakorraliselt jääb Tunne Kelam sel nädalal Brüsselisse ka reedeks, et esineda ettekandega Euroopa Komisjoni korraldatud konverentsil, mis on pühendatud raudse eesriide langemise 25. aastapäevale, et käsitleda saavutusi ning jätkuvaid väljakutseid.