30.05. 2009 Tunne Kelam andis oma valijahääle elektrooniliselt

Euroopa Parlamendi saadik ja Isamaa ja Res Publica Liidu Euroopa Parlamendi valimiste nimekirja esinumber Tunne Kelam andis täna eelhääletuse käigus oma hääle elektrooniliselt.


Tunne Kelami sõnul on ta siiani toimunud valimistel andnud oma hääle valimispäeval jaoskonnas, kuid otsustas seekord teha teisiti, et avaldada nii tunnustust kogu Euroopale eeskujuks olevale Eesti e-arengule.

 

“Nagu juba korduvalt mainitud, on Eesti Euroopa Liidu 27 liikmesriigi seas ainus, kus toimuvad ka e-valimised. Loodetavasti õnnestub mul olla saadik järgmises europarlamendi koosseisus ja eksportida tulevikus e-valimiste trendi kõikjale Euroopasse. Seetõttu soovin ka ise oma hääle anda Euroopa esimestel e-valimistel just elektrooniliselt,” ütleb Tunne Kelam.

 

Tunne Kelam paneb kõigile südamele, et valimistel oma hääle andmine on sisuliselt osa iga inimese kodanikukohustusest, millega saab anda hinnangu Euroopa Liidus senitehtule ning mõjutada tulevikuotsuseid.

 

“Euroopa Liit ei ole kauge või ebaoluline, suur osa seal vastuvõetud otsustest saab osaks meie seadusandlusest ja mõjutab seega vahetult elu Eestis. Seega kutsun kõiki üles andma oma hääle kas eelhääletusel või valimispäeval, 7. juunil selle nimel, et Eesti huvid oleksid Euroopas kaitstud,” ütleb Kelam.


Vaata ka pilte Tunne Kelamist oma häält andmas siit:

http://galerii.kelam.ee/index.php?b=58&page=&action=pic&