16.05. 2009 Tunne Kelam ja MTÜ Euroopa Maja digiallkirjastasid üleskutse e-valimistel osalemiseks

Täna andsid Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam ja MTÜ Euroopa Maja noorte esindaja Markko Toppi digitaalselt allkirjad e-valimistel kutsuvale ühisavaldusele. Tunne Kelam allkirjastas avalduse Toilas ja Markko Toppi Tallinnas.

Tunne Kelami sõnul  toimuvad tänavused Euroopa Parlamendi valimised ka e-valimiste vormis vaid ühes riigis – Eestis.

 

“Tänavune aasta on Eestis kuulutatud innovatsiooniaastaks ja igaüks meist saab näidata oma valmisolekut uuenduslikkuseks osaledes e-valimistel,” märkis Kelam.

 

28. maist kuni 3. juunini saavad kõik meie valimisõiguslikud Eesti ja Euroopa Liidu kodanikud teha oma valimisotsuse internetis. See on väga lihtne – vaja on vaid internetiühendusega arvutit ning ID-kaarti selle elektrooniliseks kasutamiseks vajalike lisadega.

 

MTÜ Euroopa Maja noorte esindaja Markko Toppi märkis, et täna on e-valimiste alguseni on jäänud kaks nädalat.

 

“See on piisav aeg, et langetada esmalt sisuline valik erinevate erakondade või üksikkandidaatide vahel. Ning vajadusel teha oma arvuti või ID-kaardiga vajalikud tehnilised ettevalmistused. Andes oma hääle e-valimistel, säästate nii enda kui valimiste korraldajate aega ja raha,” ütles Toppi.

 

Tunne Kelam digiallkirjastas ühispöördumise reedest pühapäevani Toila Spas toimuva eesti ja vene noorte seminari “Piirideta Euroopa” raames, kus noored käsitlevad Euroopa Liiduga seotud temaatikaid ning püüavad leida viise noorte osaluse suurendamiseks Euroopa-poliitikas.

 

Lisainfo:

 

Margus Jaago
Konrad Adenaueri Fondi projektijuht
Jõhvi, Sompa 3
mob: +372 562 92 5 92
e-mail: margus.jaago@irl.ee