24.06. 2009 Euroopa Rahvapartei fraktsioon valis esimehe kohale tagasi Joseph Dauli

Euroopa Parlamendi Euroopa Rahvapartei (ERP) fraktsioon valis 23. juunil esimeheks tagasi 62-aastase Prantsuse saadiku Joseph Dauli, kes juhtis ERP fraktsiooni võiduni äsjastel Euroopa Parlamendi valimistel.   


23.  juuni seisuga hõlmab kristlikke demokraate ja konservatiive ühendav  Euroopa Rahvapartei fraktsioon 264 saadikut ning on seega kolmandat perioodi järjest Euroopa Parlamendi suurim poliitiline rühmitus. Eesti esindajana kuulub ERP-sse Euroopa Parlamenti tagasi valitud Tunne Kelam. 


"Joseph Daul on suutnud end tõestada Euroopa mastaabi poliitikuna.  Ta on mees, kes ei tee tühje sõnu ning kes oma lubadused pikema jututa ellu viib," iseloomustab Tunne Kelam oma fraktsiooni juhti.


Kelami sõnul oli Joseph Daul see, kes kõhkluseta seisis 2007. aasta mais Eestit toetava resolutsiooni eest fraktsioonijuhtide konverentsil, kes saavutas Euroopa südametunnistuse ja totalitarismi resolutsiooni päevakorda võtmise aprillis 2009 ning kelle juhtimisel toimus ERP äsjase juhtkonna viimane väljasõiduistung just Tallinna (aprill 2009). 


"Euroopa Rahvapartei on tõestanud oma jõudu Euroopa poliitilise vedurina, kel on hea võimalus kujundada edasise arengu päevakorda," ütles Tunne Kelam.  "Ta on esindanud kõige tõhusamalt Euroopa väärtusi, solidaarsust ning inimsõbralikku turumajandust."

 

Lisaks valis ERP fraktsioon ka kümnest aseesimehest koosneva juhatuse. 

 

Tunne Kelam kuulub edasi ERP Büroosse, mille moodustavad juhatus, rahvusdelegatsioonide juhid ning komisjonide esimehed ja koordinaatorid. 

 

Link ERP fraktsiooni kodulehele: www.eppgroup.eu