03.12. 2009 Eksperdid käsitlevad foorumil Eesti rahvuslikku infojulgeolekut.

Homme, 4. detsembril toimub Tallinnas Koolituskeskuse Pro Patria, Konrad Adenaueri Fondi ja Euroopa Parlamendi saadiku Tunne Kelami eestvedamisel avalik foorum „Rahvuslikust infojulgeolekust“, eesmärgiga analüüsida informatiivse julgeoleku mõiste kõige olulisemaid tahke, mis hetkel Eestit ähvardavad: aktiivne infotegevus Venemaa poolt ning infosõja humanitaarsed ja infotehnoloogilised aspektid.

Foorumi kokkukutsuja Tunne Kelami sõnul on tänastes oludes äärmiselt tähtis, et küberrünnakute vastast tõhusat kaitset korraldataks erasektorit ning kodanikkonda kaasates. Olukorras, kus pooled EL ligi 500 miljonist kodanikust internetti kasutavad, oleneb inimeste teadlikkusest, aktiivsusest ja vastutustundest väga palju.
 
"Oleme enamuse spetsialistide arvates jõudnud etappi, kus küberruumis kantud kaotused või saavutatud võidud võivad põhjalikult muuta riikidevaheliste konfliktide tulemusi," ütles Kelam.
 
"Samuti sõltub riigi informatiivne julgeolek meist igaühest. Infosõdade ajastul võib iga kondanik olla nii rünnaku objekt kui julgeoleleku garant. Julgeolekukeskonna loomisel ei peitu vastused ja lahedused niivõrd üheski riigiasutuses ega teadusdistsipliinis, vaid meie kõigi võimes olla teadlik tänapäeva muutunud infokeskonna ohtudest,“ ütles Tunne Kelam.
 
Foorumi avaettekande: Eesti rahvusliku infojulgeoleku muutunud ohud teeb kaitseminister Jaak Aaviksoo. Infosõja humanitaarseid aspekte ja väljakutseid Eestile käsitleb strateegilise kommunikatsiooni konsultant Raul Rebane. Infodiversiooni jätkumisest kaasaja Venemaal räägib Balti Vene Uuringute Keskuse direktor Vladimir Juškin. Johannes Kert, küberkaitse kompetentsikeskuse juhtkomitee esimees esineb ettekandega teemal: Kübersõda – mis see on?
 
Foorum „Rahvuslikust infojulgeolekust“ toimub kell 12.00-15.30 Swissôtelli (Tornimäe 3, Tallinn) konverentsikeskuses  ning on osalejatele tasuta.
 
Lisainfo:
Kaja Villem
Tunne Kelami esindaja Eestis
5345 8901
kaja.villem@irl.ee