16.11. 2009 Kelam kutsub venekeelsete koolide õpilasi kirjutama sallivusest

Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam kuulutas koostöös Euroopa Parlamendi Infobüroo ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga välja venekeelsete gümnaasiumide õpilastele esseekonkursi sallivusest.

Žürii esimees Arvo Valton kutsub noori kirjeldama mõnd juhtumit oma elust, mis oleks võinud lõppeda konfliktiga, kuid millest saadi üle tänu tarkusele, sallivusele või huumorile.

Konkursi korraldaja, Euroopa Parlamendi saadiku Tunne Kelami sõnul on esseekonkursi väljakuulutamiseks valitud teadlikult Rahvusvaheline Tolerantsi päev. „Sallivus tähendab paremat mõistmist, austust, koostööd ja dialoogi eri kultuuride, kogukondade ja üksikisikute vahel,“ ütles Kelam.

Konkursi tulemused kuulutatakse järgmise aasta 5. veebruaril. Kolm paremat külastavad Tunne Kelami kutsel 2010. aasta aprillis Euroopa Parlamenti. Paremad tööd avaldatakse ka välispoliitikaajakirjas „Maailma Vaade”.

Žüriisse kuuluvad kirjanikud Arvo Valton ja Jelena Skulskaja, ajakirjanik Viktoria Ladõnskaja ning Tartu Ülikooli professor Irina Külmoja.

Esseekonkurss vene õppekeelega gümnaasiuminoortele korraldatakse teist korda - eelmise aasta teema oli “Minu riik Euroopas”.

Loe konkursi tingimustest siit »»


Lisainfo:
Kaja Villem
Euroopa Parlamendi saadiku Tunne Kelami esindaja Eestis
5345 8901