07.10. 2009 Iraagi võimud vabastasid lõpuks Iraani opositsiooni 36 esindajat

Europarlamendi liige Tunne Kelam  teatas täna pärastlõunal, et temani jõudnud teadete kohaselt vabastasid Iraagi võimud 36 Ashrafi põgenikelaagrist vangi võetud opositsiooni esindajat.

"Võime olla rahul, et paljude inimeste, poliitikute ja organisatsioonide aktiivsus ning sihikindlus viis lõpuks selleni, et Iraagi võimud ei pidanud enam võimalikuks rahvusvahelist survet ignoreerida, "  tõdes Eesti esindaja Euroopa Parlamendis.
 
Samas väljendas Kelam muret selle üle, kas õnnestub päästa kõigi üle kahe kuu vangistuses hoitud ning näljastreiki jätkanud inimeste elu. "Mõned neist on meieni jõudnud info kohaselt sügavas koomas ning kardetakse, et neid ei õnnestu sellest seisundist enam välja tuua," ütles Kelam.
 
Kelam nimetas eilset Amnesty Internationali dramaatilist avaldust viimaseks oluliseks sammuks vangide saatuses, kelle kohta vabastamisotsuse oli teinud ka Iraagi kohus juba augustis.
Teisipäeval Brüsselis korraldatud pressikonverentsil apelleerisid rahvusvahelisele avalikkusele iraani vangide saatuse kiire lahendamise pärast mitmed poliitikud ja juristid, nende hulgas Tunne Kelam.
 
Lisainformatsioon: Tunne Kelami büroo: tel +32 2 28 37279

Kaja Sorg
ERP fraktsiooni pressinõunik
kaja.sorg@europarl.europa.eu
Tel: + 32 476 541013