19.09. 2009 Ave Maria heliketta esitlus

Estonia Talveaed täitus reedel, 18. septembril muusikasõpradest, kes tulid osa saama perekond Kelami väljaantud uue heliketta „Ave Maria“ esitlusest. Sopran Kaie Konrad esitab sellel Kuldar ja Marje Sink’i laule.

Publiku hulgas olid tuntud lauljad Mati Palm, Theo Maiste, Pille Lill, lavastajad Arne Mikk ja Mai Murdmaa, Heliloojate Liidu esimees Olav Ehala., dirigent Venno Laul jt.
 
Õhtut juhtis ning helikettal esitatavat tutvustas  muusikateadlane Raili Sule. Sõna võttis suure töö tegija, muusika restauraator Jüri Kruus, kes ennistas vanad lindistused ning andis neile tänapäevase kvaliteedi.

Heliketta kujundus on Tiina Sildrelt;  kujundaja on kasutanud taustana Peeter Sink’i maali.
Üllatusesinejaks oli Kuldar Sink'i poeg, noor tšellist Theodor. Ta esitas  Erkki-Sven Tüüri poolt Kuldar Sink’ile 1990 loodud tšellopala „Dedication“. Õhtu vanimaks osalejaks oli 90-aastane Laine Leichter, pea kõigi Eesti tšellistide, sealhulgas Theodor Sink’i õpetaja.

Meeleolukas õhtu lõppes Kuldar Sink’i  võimsa 28-minutilise „Ave Mariaga“, mis oli komponeeritud Mai Murdmaa balletile „Maarjamaa missa“.
 
Tunne  Kelam teatas, et heliketta müügist saadav tulu läheb lauljanna Kaie Konradi toetuseks. Haiguse tõttu ei saanud Kaie Konrad ise oma heliketta esitlusel viibida. 


Pildil: Kuldar Sink'i  poeg Theodor esitab Erkki-Sven Tüüri poolt Kuldar Sink'ile pühendatud teost "Dedication" (1990). Vaata kõiki esitluse fotosid siit.