Christopher Beazley

Christopher Beazley

Euroopa Parlamendi liige 1999-2009, Ühendkuningriik

Tunne Kelamit esimest korda kohates rabab teid neli asja: tema viisakus, tema võimekus, tema sügavad veendumused ja tema julgus. Loe edasi.

Ari Vantanen

Ari Vatanen

Euroopa Parlamendi liige 1999-2009, Soome/Prantsusmaa

Ma kohtun Tunnega tihti Euroopa Parlamendis. Need kohtumised ei pruugi alati olla päeva naelad, aga igatahes on mul alati hea meel Tunnet näha. Ta on usaldusväärne sõber. Temast kiirgab relvituks tegevat inimlikku soojust. Loe edasi.

Elmar Brok

Elmar Brok

Euroopa Parlamendi väliskomisjoni liige, Saksamaa

Tunne Kelam on inimene, kes ei saanud ega tahtnud leppida sellega, et tema kodumaa jääb sotsialistlike õnnefantaasiate küüsi. Loe edasi.

Alejo Vidal-Quadras

Alejo Vidal-Quadras

Euroopa Parlamendi asepresident, Hispaania

Euroopa Parlament on rahvusvaheline, mitmekeelne, usuliselt ja poliitiliselt mitmekesine mikrokosmos. Just sellepärast kujutab see väga erinevate taustadega ja ideoloogiliste tõekspidamistega inimesi koondav institutsioon endast rikkalikku vaadete ja vaatenurkade intellektuaalselt ja psühholoogiliselt põnevat kooslust. Loe edasi.

Hans-Gert Pöttering

Hans-Gert Pöttering

Euroopa Parlamendi liige, Euroopa Parlamendi president 2006-2009, Saksamaa

Tunne Kelam on oma Eesti isamaa, mis oli pool sajandit Nõukogude Liidu poolt õigusvastaselt okupeeritud, riikliku iseseisvuse ja parlamentaarse demokraatia taastamise üks kõige väljapaistvamaid liidreid. Tal on olnud võtmeroll Eesti tagasipöördumisel Idast Läände ning ta on märkimisväärselt panustanud nii õigusriigi taastamisse kui ka Eesti Vabariigi edukasse liitumisse Euroopa Liiduga. Loe edasi.

Valdas Adamkus

Valdas Adamkus

Leedu Vabariigi president


Kõne palvushommikusöögil 02.12.2007

Ma mäletan siiani Eesti rahvusliku vabadusliikumise ühe juhi Tunne Kelami sõnu ühel aastatetagusel palvushommikusöögil: „Riiki loovad kodanikud, mitte riik ei loo kodanikke. Head inimesed loovad häid valitsusi, kurjad inimesed loovad halbu valitsusi.”


Berit Teeäär

IRLi välissekretär

Euroopa Parlamendis edu saavutamiseks tuleb omada selget ja kaasaegset nägemust tänapäeva Euroopast, vankumatut visadust ja põhimõttekindlust. Kuid sellest üksi ei piisa.

Tuleb olla vaimne liider, et koguda enda ümber võimalikult palju toetajaid ja mõttekaaslasi maailma suurimas paljurahvuselises esinduskogus, aga ka sellest väljaspool. Loe edasi