02.12. 2013 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 02.12.-06.12.2013

Detsembrikuu esimene töönädal tähendab Tunne Kelamile tihedat graafikut Brüsselis. Tegemist on seganädalaga, kus leiavad aset nii fraktsioonide kui ka komisjonide koosolekud.

Tunne Kelam osaleb julgeoleku- ja kaitsekomisjoni töös. Samuti võtab ta osa Euroopa Rahvapartei frakstiooni välisasjade töögrupi ning fraktisooni üldkoosolekust.
Lisaks leiab aset fraktsiooni naabruspoliitika töögrupp, mis arutab Vilniuse summitil ja Ukrainas toimunud/toimuvaid sündmusi.

Esmaspäeva lõuna ajal kõneles Tunne Kelam Euroopa Uuringute Keskuses (Centre for European Studies, CES) naabruspoliitika teemal. Kolmapäeval teeb Tunne Kelam ettekande Euroopa Parlamendi küberjulgeoleku- ja küberkaitse raportist ja sellega seonduvatest arengutest Euroopa Julgeoleku- ja Kaitsekolledzi kolmepäevasel koolituskonverentsil.

 

Samuti korraldavad Tunne Kelam ja Ivari Padar koostöös kolmapäeva pärastlõunal (16.00-17.30) ürituse Rail Baltic teemal, kus peaesinejateks on Euroopa Parlamendi president Martin Schulz, Euroopa Komisjoni asepresident, transpordivolinik Siim Kallas, Leedu asetranspordiminister Arijandas Sliupas ning Euroopa Parlamendi transpordikomisjoni liige Lätist Roberts Zile.

 

Sel nädalal kogunetakse ka Euroopa Parlamendis traditsionaalsele palvushommikusöögile, millest võtavad osa kristlikud parlamendisaadikud Euroopa Parlamendist, rahvusparlamentidest, samuti valitsusliikmeid Euroopast, ametnikud, ning palvushommikusöögi liikumisega seotud isikud erinevatest riikidest üle maailma.