29.01. 2013 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 28.01.-31.01.2013

Tunne Kelam on sellel nädalal Euroopa Rahvapartei fraktsiooni fookuses, rubriigis MEP in Focus - http://www.eppgroup.eu/infocus/cyber_security_130128_en.asp seoses kõrgetasemelise küberjulgeoleku konverentsi juhtimisega sel kolmapäeval. Tunne Kelami peamine sõnum seisneb selles, et aitab rääkimisest ja asugem tegutsema - Euroopa vajab kohe kõikehõlmavat küberjulgeoleku strateegiat ning ka liikmesriigid peavad arendama oma riiklikud küberjulgeoleku strateegiad, et küberohtudele ja kübertulevikule võimalikult ettevalmistunult vastu minna.

Konverents kestab terve kolmapäeva ning on korraldatud peamiselt koostöös European Security Round Table organisatsiooni ning Eesti Kaitseministeeriumiga. Oma panuse annavad ka Iiri eesistumine, Microsoft ning Symantec. Tunne Kelam kõneleb konverentsil avasõnad ning juhatab kogu konverentsi.

Lisainfo: http://www.security-round-table.eu/conf_conference_cyber13.php#section-1

Teisipäeva hommikul esineb Tunne Kelam konverentsil "Religious persecution by China: a horror story", kõneldes teemal: "How to preserve human dignity and spiritual values under authoritarian regime".

Lisaks leiavad teisipäeval aset tavapärased fraktsiooni täiskogu istungiks ette valmistavad töögrupid. Tunne Kelam osaleb välisasjade töögrupi koosolekul ning pärastlõunal toimuval naabruspoliitika töögrupis.