15.04. 2014 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 14.04.-17.04.2014

Euroopa Parlament koguneb selle hooaaja viimaseks täiskogu istungiks Strasbourgis. Sisuliselt on tegemist ka viimase töönädalaga enne #EP valimisi, mis leiavad aset 25.mail.

Sellel nädalal üritatakse nii palju kui võimalik, hääletada õigusloome üle, et mitmed seaduseelnõud ei jääks valimiste taha toppama. Muu hulgas on teemadeks pangaliit, tarbijakaitse ning tooteohutus, töötajate mobiilsus ning pensioniõigused, teenustedirektiiv, EL institutsioonide läbipaistvusregistrid ja teised olulised peamiselt siseturuga seotud teemad.

Kolmapäeva hommikul toimub suur debatt #Venemaa invasiooni üle #Ukrainasse, millele eelneb Esimesele Maailmasõjale pühendatud arutelu.

Plenaari kõrval leiavad aset ka tavapärased fraktsioonide üldkoosolekud ning fraktsioonide ettevalmistavad koosolekud ning töögrupid. Tunne #Kelam võtab osa Euroopa Rahvapartei (#ERP) koosolekutest.

Teisipäeva hommikul leidis aset tavapärane Euroopa Rahvapartei Soomest valitud saadikute korraldatud pressihommikusöök, kuhu on alati kutsutud ka Tunne Kelam ning ka Strasbourgi tulnud Eesti ajakirjanikud.

Täiskogu istungit saab alati jälgida otse: http://www.europarl.europa.eu/ep-live/et/plenary/video?date=15-04-2014

 

Soovime kõigile põnevat EP valimiskampaania perioodi!

Minge kõik valima, iga hääl loeb! Eesti on osa Euroopast, Euroopa on ka sinu kodus - osale Euroopa otsuste tegemisel!