09.07. 2013 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 08.07.-11.07.2013

Hooaja viimane töönädal Brüsselis möödub suuresti komisjonid koosolekutel ning mitmetel hääletustel osalemisega.

Aset leiavad nii väliskomisjoni koosolekud, kui ka julgeoleku- ja kaitsekomisjoni koosolekud. Viimase raames toimub ka avalik kuulamine Euroopa kaitsepoliitika ning kaitsetööstuse tuleviku kohta.

Lisaks võib osaleda mitmetel avalikel üritustel, muu hulgas Gay Mitchelli (EPP Group) korraldatud konverentsil, mis keskendub EU impordile ning inimväärikusele töökohas. Samuti avatakse Iraanis tagakiusatud ja eelmisel aastal kunstniku Bahram Alivandi, kes kuulus ka Iraani Rahvusliku Vastupanu liikumisse, näitus. Leedu eesistumise puhul avatakse ka Leedu kunstnike näitus, lisaks võib Brüsseli inglise keelsest raamatupoest Waterstones leida Leedu kirjanike teoseid ning Baltikumi reisijuhte ning ajalugu käsitlevaid raamatuid.

 

Järgmisel nädalal viibib Tunne Kelam USAs,Washingtonis, kus ta osaleb Euroopa Rahvapartei Fraktsiooni (EPP Group) mõttekoja Euroopa Ideede võrgustiku (European Ideas Network) seminaril. Samuti leiab paralleelselt aset Euroopa Rahvapartei (EPP) mõttekoja Euroopa Uuringute Keskus (CES - Centre for European Studies) ning Vabariiklaste Instituudi (International Republican Institute) ühiselt korraldatud konverents, kus Tunne Kelam esineb Venemaa tulevikku käsitlevas blokis.

 

Soovime Tunne Kelami büroo poolt kõigile kena suve ja puhkuste perioodi! Regulaarsete ülevaadetega jätkame septembri alguses.