10.07. 2014 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 07.07.-10.07.2014

Esimene uue koosseisu töönädal Brüsselis algas nii parlamendisaadikutele kui nende nõunikele võtmesabas seismisega, et oma uude kontorisse pääsemiseks võtmed saada.
Tunne #Kelam koliti neli korrust kõrgemale, seega on uueks aadressiks Euroopa Parlamendis ASP 14E252.

Olles jõudnud mõned kastid lahti pakkida, tuli saadikutel kihutada ühelt komisjoni koosolekult teisele. Nimelt toimusid esmaspäeval kõikide EP komisjonide nn asutamiskoosolekud, kus valiti komisjonide esimehed ja aseesimehed. Tunne Kelam käis hääletamas nii oma põhikomisjonides, milleks selles koosseisus on väliskomisjon ning julgeoleku- ja kaitseallkomisjon, kui ka regionaalarengukomisjonis, mille asendusliikmes Tunne Kelam sai.
Lisaks komisjonidele leidsid aset ka fraktsioonipõhised komisjoni hääletusteks ettevalmistavad koosolekud.

Teisipäeval leidis aset Euroopa Rahvapartei fraktsiooni (#EPPGroup) koosolek, kus fraktsiooni juhatus kohtus rahvusdelegatsiooni juhtidega. Kolmapäeval toimus ka fraktsiooni üldkoosolek.

Teisipäeva õhtul esines Tunne Kelam tervitussõnavõtuga Euroopa Liikumise avaüritusel, mis oli pühendatud uue EP koosseisu tervitamisele.

Samuti toimus Tunne Kelami kutsel lõuna kohtumine, kus parlamendiliikmed ning Euroopa Mälu- ja Südametunnistuse platvormi esindajad arutasid platvormi tulevikku ning Euroopa ajaloo paremat integreerimist.

Kolmapäeva hommikul kogunesid taas Tunne Kelami kutsel Iraagi katoliku kiriku patriarhid, et vahetada parlamendiliikmetega mõtteid hetkel Iraagis toimuva kohta.

Lisaks leidsid aset mitmed kohtumised huvigruppidega.