03.02. 2014 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 03.02.- 06.02.2014

Euroopa Parlament koguneb sel nädalal oma esimeseks veebruari täiskoguistungiks. Veebruari lõpus tullakse taas Strasbourgi, kuna valimiste aastal ei leia täiskogu aset ei mais ega juunis, tuleb need etteulatuvalt ning tagantjärgi korraldada.

Selle nädala fookuses on sündmused Ukrainas, Kesk-Aafrikas ning Süürias. Samuti arutatakse reisijate õiguste, EL õiguse paremat kohaldamise, relvakaubanduslepingu ning veel mitmete teemade üle.

Esmaspäeva õhtul leiab aset erakorraline väliskomisjoni koosolek, kus väliskomisjoni esimees Elmar Brok (Euroopa Rahvapartei fraktsioon) annab aru eelmise nädala missioonist Ukrainasse. Neljapäeva hommikusel väliskomisjoni erakorralisel koosolekul toimuvad hääletused.

 

Lisaks toimuvad korrapärased fraktsioonide ettevalmistavad koosolekud. Tunne Kelam võtab osa Euroopa Rahvapartei fraktsiooni koosolekutest ning ERP fraktsiooni väliskomisjoni tööd ettevalmistavast koosolekust.

 

Tavapäraselt leiab teisipäeva õhtul aset ka Paneuroopa töögrupp, kus seekord on kõnelemas Karl von Habsburg, Austria Paneuroopa liikumise president ning rahvusvahelise Paneuroopa Liidu president Alain Terrenoire. Teemaks on seekord sada aastat esimeses maailmasõjast.

 

Kõiki Euroopa Parlamendi täiskogu istungeid ning enamusi EP komisjonide istungeid saab jälgida otse internetis: http://www.europarl.europa.eu/ep-live/et/plenary/