TUNNE KELAMI TEGEVUS EESTIS

Tunne Kelami Tallinna büroo (Kivisilla 4-9) koordineerib saadiku tegevust Eestis.

Eelregistreerimisel on võimalik Tunne Kelamiga reedeti kohtuda.

Lisaks igapäevatööle Brüsselis ja Strasbourgis on Tunne Kelami eestvedamisel toimunud mitmeid seminare ja konverentse omavalitsuste ja kodanikuühenduste esindajatele Eestis.

 • Näidetena võiks tuua Türil toimunud konverentsi „Hea oma valitsus”, Tallinnas toimunud seminar-arutelu „Kuidas luua Eestis toimiv regionaalpoliitika?” või siis Toilas peetud arutelu „Ida-Virumaa arenguvõimalused Euroopa Liidus. Kas sõlm ida ja lääne vahel?” ning 2008. aasta märtsis toimunud konverents "Läänemere strateegia olevik ja tulevik".
 • Kindla auditooriumi on leidnud välispoliitika teemalised konverentsid - "Kuhu liigud Venemaa?"; "Mida muudavad valimised Venemaal?"; "KGB ja Stasi 21. sajandi valguses" ja „Samm vabadusse – 20 aastat Balti apellist“

Alates 2007. aastast on korraldatud Tunne Kelami eestvedamisel kevadeti rahvusvahelisi konverentse:

 • 2007 “Läänemere riikide uued väljakutsed - paremerakondade solidaarsus ja koostöö”
 • 2008 "Eetika ja reaalpoliitika"
 • 2009 ”Euroopa ühinemine - totalitarismist demokraatiasse Ida-Euroopa kogemusel”.
 • Tähistamaks kahekümne aasta möödumist esimesest Hirvepargi kõnekoosolekust, korraldati 2007. aasta augustis Tunne Kelami eestvõtmisel Hirvepargis kontsert-kõnekoosolek ja rahvusvaheline ajalookonverents „Hirvepark-20”.

Esinemised koolides

Noorte silmaringi laiendamise, hoiakute ja väärtuste kujundamise eesmärgil on Tunne Kelam käinud pidevalt esinemas gümnaasiumides, kutsekoolides ja ülikoolides üle Eesti. Oma igapäevase töö tutvustamise kõrval on esinemiste teemadeks nii Eesti kodanikuks olemine kui ka EL tulevikuväljavaated.

Tunne on MTÜ Mudel Euroopa Parlament patroon.


Maakonnavisiidid

Alates 2005. aasta talvest külastab Tunne Kelam vähemalt kord kuus ühte maakonda, kus kohtub ettevõtjate, ajakirjanike, maa- ja omavalitsuste ning kodanikuühenduste esindajatega ning külastab koole ja kohaliku arengu jaoks olulisi objekte.
Viie aasta jooksul on Tunne Kelam teinud 36 maakonnavisiiti, enamuses maakondades on ta käinud kaks või kolm korda. Tunne Kelami büroo korraldab regulaarselt Euroopa Liidu küsimuste arutamiseks teabepäevi, kohtumisi ja avalikke arutelusid Eesti mitmetes paikades.

 

Tunne Kelam on avaldanud mitmeid trükiseid

 • Kordustrükk fotoraamatust „Eesti tee vabadusele” (2004 ja 2006)
 • Loodusfotode kalender (2006)
 • Fotoalbum „Kaasrändureid vabaduse teel” (2006)
 • „Uued-rajajooned – Välispoliitika kontseptsioon peale liitumist NATO ja Euroopa Liiduga” (2006)
 • "Kodaniku raamat" (2007)
 • Kogumik „Hirvepark 1987. 20 aastat kodanikualgatusest, mis muutis Eesti lähiajalugu“ (2007)
 • Isikuraamat tegevusest Euroopa Parlamendis ”Tunne Kelam - Eesti eest Euroopas” (2009)
 • “The Reunification of Europe - Anti-totalitarian courage and political renewal" (Euroopa taasühinemine – võitlus totalitaarse režiimi vastu ja poliitiline uuenemine) on Tunne Kelami eestvõtmisel Euroopa Parlamendi ERP-ED fraktsiooni poolt välja antud raamat, milles leiab käsitlemist 10 üleminekumaa lähiajaloo kogemus (2009)
 • Alates 2007.a. kevadest annab Tunne Kelami büroo kord kvartalis välja välispoliitika ajakirja "Maailma Vaade". Tänaseks on ilmunud 9 numbrit. Ajakirja levitatakse tasuta ja saadetakse otsepostitusega õppeasutustesse, omavalitsustesse, raamatukogudesse, ekspertidele…Huvilised saavad „Maailma Vaade´t“ Tallinna büroost.

 

Fotonäitused

Tunne Kelami fotonäitus „Eesti tee vabadusele” on üleval olnud nii Tallinnas, Sondas, Viimsis, Kohtla-Järvel, Haapsalus kui mitmetes teistes linnades. See näitus on Tunne Kelami isiklik nägemus arvukatest sündmustest, mis tähistasid 1980. aastate lõpul ja 1990.aastate algul Eesti üleminekuteed Moskva okupatsioonile alluvast provintsist iseseisva rahvusriigi taastamisele. Näitusel on eksponeeritud mustvalged dokumentaalfotod erinevatest iseseisvumisele eelnenud sündmustest aga ka portreed iseseisvumisperioodil olulist rolli mänginud isikutest.


Mais 2008 valmis fotonäitus "33 vaadet - Euroopa Parlament väljast ja seest", mida on olnud võimalik vaadata Tallinnas, Pärnus, Karksi-Nuias, Kadrinas, Lool, Raes ja Viljandis ja Tartu Ülikooli raamatukogus. Sel sügisel on näitus üleval Arte Kohvikus Rakveres.s Pildid annavad inimliku mõõtme kuue Eestit esindava saadiku tegemistele ligi 800-liikmelises seadusandlikus kogus. Näitus pakub võimalust heita pilk Euroopa Parlamendile vahetult enne 2009. aasta juunis toimuvaid valimisi. 


Samuti ringleb mööda Eestit Tunne Kelami loodusfotode näitus "Ilus, ilus, ilus on maa, ilus on maa, mida armastan...". Need on värvifotod Eestimaa kaunist loodusest. Tunne Kelami sõnul vajame me kõik märksa enam avastusrõõmu ja imetlusvõimet, tänutunnet ja vaimset tasakaalu, millega imeilus kunstnik Loodus oma kindla kulgemistsükli ning värskendava harmoonia kaudu meid kosutab.

 

Tunne Kelami tööst Brüsselis ja Strasbourgis loe siit.

 
Email again: