AVATUD ON TUNNE KELAMI FOTONÄITUS TOHISOO MÕISAS 

Seoses Kodanike Komitee ja Eesti Kongressi 25. aastapäevaga on novembris ja detsembris Tohisoo mõisas võimalik tutvuda Tunne Kelami fotonäitusega „Eesti tee vabadusele“.  
See on Tunne Kelami isiklik nägemus arvukatest sündmustest, mis tähistasid 1980. aastate lõpul ja 1990. aastate algul Eesti üleminekut Moskva okupatsioonile alluvast provintsist iseseisva rahvusriigi taastamisele. 
Väljapanek on autoripoolne lugupidamisavaldus kõigile inimestele, kes kriitilistel aegadel, ületades hirmu ja neile pealesurutud mugavnemist, määratlesid endid Eesti Vabariigi kodanikena ning asusid tegutsema iseseisva riigi taastamise nimel. Fotonäitust on ekspo-neeritud mitmetes Eesti paikades, samuti Stockholmis, Berliinis ja Brüsselis.TUNNE KELAM -- SÜDAMEGA TEHTUD POLIITIKA

http://helishirve.planet.ee/clip/Tunne%20Kelam_sydamega%20tehtud%20poliitika_v1.mp4

Seisan selle eest, et Eestil oleks rahvusvaheliste kriiside ajal kindel seisund Euroopas, et meil oleks seal rohkem sõpru, kes on valmis meid vajadusel toetama. Seisan majanduse stabiilsuse ja Eesti kodanike võrdsete võimaluste eest Euroopas töötada, õppida ja reisida.

subtiitrid ENG RUS


Tunne Kelam tervitamas koolipere Gustav Adolfi Gümnaasiumi Eesti Vabariigi 96. aastapäeva aktusel.
Aastapäeva eel andis Tunne Kelam Tallinna 21. Koolis, Ruila Põhikoolis ja Gustav Adolfi Gümnaasiumis kodanikuõpetuse tunni teemal: "Mida suudab väikeriik suures Euroopas?"

Kordaminekuid alanud aastal!
Jõhvi linnagaleriis on  8.01-31.01 avatud näitus „Tunne Kelam – Eestis ja Euroopas“
Ootame Teid südamest väljapanekule ja reedel, 10. jaanuaril kell 16:00 kohtuma autori Tunne KelamigaKoolituskeskus Pro Patria, Euroopa Uuringute Keskus (CES) ja Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam
Ootavad Teid seminarile ja kogumiku „REFORMIDELT KASVULE: toimetulek Euroopa majanduskriisiga“ esitlusele 
15. novembril kell 13:00-16:00, Swissôteli konverentsikeskuses (Tornimäe 3, Tallinn)Mari-Ann ja Tunne Kelam ootavad teid Marje Sink`i vokaalduettide kogumiku esitluskontserdile „PEALPOOL PILVI“ 8. novemberil kell 19.00 Tallinna Raekojas
Esinevad: Pille Lill (sopran), Arete Teemets (sopran), Tatjana Timofejeva (sopran), Ott Indermitte (bass), Allar Kaasik (tsello)  klaveril Piia Paemurru

Allar Kaasiku esitluses Kuldar Sink’i üks viimaseid, senitundmatu sooloteos – Gospodi PomiluiHead sõbrad ja aatekaaslased!

Ootan Teid kõiki juba laupäeval kella 12 Estonia kontserdisaali,  et tähistada Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei 25. aastapäeva.

See on suursündmus me kõigi jaoks, kuna ERSP loomine on märgiline sündmus meie riigi ajaloos. Toimus läbimurre kommunistliku ainupartei võimumonopolist ja esimese demokraatliku erakonnana avas see tee mitmeparteisüseemile Nõukogude Liidus. See sündmus pole ühe erakonna monopol, vaid rahvuslike jõudude ühine saavutus,  mille üle võime kõik uhkust tunda. Soovin väga, et võtaksite aega konverentsil osaleda, et heita pilk minevikku ning kavandada koos Eesti tulevikku.

Tunne Kelam

ERSP esimees 1988-1995

Anna oma tulekust teada konverents@irl.ee või 55 641 999

Tunne Kelam Washingtoni konverentsil 18. juulil koos Freedom House'i presidendi Krameriga tegemas ettekannet Venemaast20. augustil täitub kakskümmend viis aastat Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei (ERSP) asutamisest. 

ERSP oli tõenäoliselt esimene mitte-kommunistlik demokraatlik erakond tollase Nõukogude Liidu alal. ERSP asutajad tulid kokku Pilistveres, Viljandimaal, asutamiskoosolek peeti kohalikus kirikus, mille pastoriks oli Vello Salum, ERSP esimese juhatuse liige. Aastal 1988 oli see väga põhimõtteline ja julge tegu.

Kohtumisteni Pilistveres!

Tunne KelamTunne Kelami büroo kutsub gümnasiste Artisesse vaatama filmi HANNAH ARENDT

Alates 26. aprillist linastub kinodes Margarethe von Trotta filosoofiline eluloofilm HANNAH ARENDT / Saksamaa 2012.

Alates 6. maist algavad koostöös kinoga Artis tasuta pärastlõunased kinoseansid kooligruppidele. Linastuse eel või järel kohtumised kodanikuõiguste asjatundjatega.

Reedel, 17. mail kell 14:00 algaval seansil kohtumine TUNNE KELAMIGA

Vaatajatele jagatkse toetavd meediamaterjalid, mis on kättesaadavad kino kodulehel: http://www.kino.ee/Event/2477/.

Registreeruda saab Artise kino veebilehe aadressil:http://www.kino.ee/Event/2477/ või aadressil liina@kino.eeHomme, 19. aprillil külastab Tunne Kelam Järvamaad.

Hommikul kohtume koolirahvaga Järva-Jaani Gümnaasiumis. Algusega kell 13:00 algab ajarännak Tunne Kelamiga Paides Wittenstein`i ajakeskuses. Päev lõpeb Põhjaka Mõisas, kuhu ootame omavalitsusjuhte  ja maavalitsuse esindajaid.


 


Vaata möödunud aastate sündmusi ja fotosid siit >